Nasze miasto Kołobrzeg

Zwykły wpis

Rocznica wyzwolenia Kołobrzegu – 18 marca jest okazją do wzbogacenia wiedzy o naszym mieście. W grupie VI zaprojektowaliśmy zajęcia, które pozwolą nam lepiej poznać nasze miasto.

W poniedziałek byliśmy w bibliotece, gdzie oglądaliśmy prezentację multimedialna pt „Spacer po Kołobrzegu”. Poznaliśmy również legendy o powstaniu naszego miasta oraz książki, w których możemy znaleźć ważne informacje dotyczące Kołobrzegu.

We wtorek, podczas lekcji historii w muzeum, dowiedzieliśmy się jak wygląda praca archeologów. Wiemy teraz, że dzięki wykopaliskom archeolodzy zdobywają wiedzę o życiu w naszym mieście w dawnych czasach. Sami mogliśmy pobawić się w archeologów w trakcie zabawy badawczej. Na wystawie fotograficznej „Kołobrzeg dawniej i dziś” zobaczyliśmy, jak miasto zmieniło się na przestrzeni wieków.

W środę zaprojektowaliśmy grę planszową „WYCIECZKA DO PORTU W KOŁOBRZEGU”, będzie to upominek dla naszych kolegów z Francji, którzy dzięki zabawie poznają nasze miasto.

W czwartek rozmawialiśmy o Uzdrowisku Kołobrzeg. Przeprowadziliśmy doświadczenia z wodą solankową z kołobrzeskich źródeł. Obserwujemy eksperyment pokazujący uzyskiwanie soli z słonej wody.

W piątek zwiedzaliśmy Galerię Sztuki Współczesnej mieszczącą się w ratuszu. Oglądaliśmy obrazy, które stały się inspiracją do malowania i rysowania prac plastycznych pt. „Mój dom , nasze miasto”.

To nie koniec poznawania przez nas Kołobrzegu. Przed nami jeszcze wycieczki do Urzędu Miasta, Sanatorium Uzdrowiskowego „Mewa” oraz portu rybackiego.

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.